Site Ici Optimizasyon

Kurumsal Seo Nedir? Nasıl Yapılır.

Posted on

website positioning açılımı “arama motoru optimizasyonu“’dur. İnternette yer alan bir sitenin, ilgili aramalar için aramalarda görünürlüğünü arttırmak ve sıralamada üstte çıkmasını sağlamak için web site içeriğinin iyileştirmesidir.

İnternette yer alan sayfaların, arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, web site web kullanıcıları tarafından görünürlüğü artacak ve daha fazla kullanıcının siteye uğraması kolaylaşacaktır. Bu da web site trafiğinin artması anlamına gelir.

 

Bu yazıda okuyacağınız başlıklar;

Kurumsal website positioning Nedir?

Kurumsal website positioning, sürecin iyileştirilmesi için kurumsal olarak kullanılan sitenin arama motorları için iyileştirilmesi anlamına gelir. Kurumsal website positioning çalışmalarında, sayfanın trafiğini arttırma amacı güdüldüğü gibi, markanın bilinirliği ve marka değerinin yükselmesi de bir beklentidir.

Kurumsal website positioning Çalışmasının Önemi

Özenli ve profesyonel olarak yapılan website positioning çalışmaları sayesinde daha fazla kişiye ulaşılabilir ve bu sayede kurumsal firmalar, sundukları hizmet veya ürünün daha fazla tanıtımını veya satışını yapabilmektedir.

Günümüz dijital dünyasında, kurumsal website positioning her geçen gün kurumsal şirketler için daha fazla önem taşımaktadır.

 

Kurumsal website positioning Çalışması Nasıl Yapılır?

Kurumsal website positioning çalışması yapılırken ilk olarak, website positioning hizmetini alan kurumsal firmanın sektöründe en çok aranan kelimelerin tespit edilmesi gerekir. Bu yolla kullanılacak anahtar kelimeler belirlenir.

Anahtar kelimeler belirlenirken yalnız anahtar kelimenin trafiğinin yüksek olmasına bakılmamaktadır, aynı zamanda hedef kitleye ve firmanın sunduğu hizmet ve ürüne uygun kelimelerin de seçilmesi, website positioning çalışmasının başarısına etki etmektedir. Anahtar kelime seçimlerinden sonra local seo çalışmaları, site içi seo çalışmaları ve dijital pazarlama kanalları gibi diğer başlıklarda kurumun eksikleri tespit edilip özel bir yol haritası belirlenmelidir.

Site Ici Optimizasyon
Website İçi Web optimization Optimizasyonu

Website İçi (On-Web page) Web optimization Nedir?

Kurumsal website positioning’nun en önemli başlıklarından bir diğeri de Website içi (On-Web page) website positioning ayalarıdır. Website içi (On-Web page) ayarlar ile sitede yer alan yazıların ve/veya makalelerin website positioning’ya uygun biçimde tasarlanması, görsellerin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca iç linklemeler ve meta tag verilmesi de önemlidir.

Arama motorları vasıtası ile siteye ulaşacak web kullanıcıları, hızlı bir şekilde aradıkları içerik, ürün veya hizmete ulaşmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle web kullanıcılarına içeriği çok yüklü bir sayfa sunulduğunda beklemek istemeyecekleri için sitede bulunmak istemeyeceklerdir. Sayfanın hızı da kullanıcı deneyimi açısından bu anlamda kurumsal website positioning çalışmaları kadar önem taşımaktadır. Kullanıcı deneyimi optimizasyonu her ne kadar bir website positioning uzmanının işi olmasa da website positioning konusunun önemli bir alt başlığıdır.

 

Kurumsal website positioning’ya Uygun Yazı Nedir?

Kurumsal website positioning’da website positioning’ya uygun makale içeriği hazırlanmalıdır. website positioning’ya uygun makale içeriği ortalama 500 kelimeden oluşan, özgün ve web site website positioning ayarlarında yer alan anahtar kelimeleri içermesi anlamına gelir. Sanılanın aksine website positioning anahtar kelimelerinin çok olması makalenin/yazının website positioning’ya uyumluluğunda bir ölçüt değildir. Web optimization uyumlu makale/yazılarda anahtar kelime sayısının most 6 adet olması ve anahtar kelime oranının toplam yazı içerisindeki oranının %5’i geçmemesi önerilir.


Okunma Sayısı:
621

offshore vps