Plesk Lisans Politikası Değişiyor - TurkCoder.NET - Secret Revealed of Offshore Hosting Company | Bulletproof Hosting Directory 2022

Plesk Lisans Politikası Değişiyor – TurkCoder.NET

Plesk Lisans sisteminde değişikliğe gidiliyor.

Oakley Capital tarafından plesk lisans sisteminde değişikliğe gidiliyor. Daha önce aynı şirket tarafından satın alınması sonucu cPanel tarafında lisans politikalarının değiştiğini ve yeni fiyatlandırma sistemlerini sizlere duyurmuştuk.

Aynı zamanda Plesk kontrol panelinin de sahibi olan Oakley Capital şimdi Plesk tarafında da bazı değişikliklere gidiyor. Bildiğiniz gibi Plesk kontrol paneli aslında ücretli bir panel, yalnız trial ve lisans paylaşımı gibi yöntemlerle ücretsiz olarak kullanılmasının önü senelerdir açık durumda.

Plesk tarafında lisans paylaşımı konusunda değişikliğe gidiliyor. Bu durum kapsamında artık lisans paylaşımı yapılamıyor olunduğundan sürekli olarak trial key temin edilmesi veya satın alınması gerekli olacak.

plesk lisans

Halihazırda plesk paneli sunucusunda lisans paylaşımı yoluyla ücretsiz olarak kullanan geliştiricilerin şubat ayı içerisinde plesk için paylaşımlı lisans kullanamayacakları, trial yenileyerek kullanmaları, lisans almaları veya centos internet panel, cyber panel gibi alternatiflere yönelmeleri öngörülüyor.

Bildiğiniz gibi Plesk lisans kodları aynı anda birden fazla sunucuda kullanılabiliyordu, fakat artık bu politika değişti. cPanelin de sahibi olan Oakley ve Plesk teknik ekibi için bu durum bir zaafiyet değil bir pazarlama stratejisi olarak kabul görüyordu. Yalnız Oakley in son zamanlardaki lisans konularındaki kararlarına bakıldığında Plesk içinde tamamen ip tabanlı bir lisanslama sistemine geçmeyi planladıklarını düşünmemek mümkün değil.

Atılan adımlara bakıldığında ilerde trial kullanımının da ip bazlı kontrole tabi tutulabileceği düşünülse de plesk paneli hala birden fazla trial key alarak sürekli kullanabiliyorsunuz.

Hatta pleski triallisans anahtarlarıyla ile basit bir şekilde otomatik olarak kullanmakta şuan için mümkün.

Plesk Otomatik Lisans Otomasyonu

Plesk için yoncu tarafından toplanan ve paylaşılan trial anahtarları otomatik olarak çekerek zamanlanmış görevlerle sisteminize uygulayabilirsiniz.

Bunun için plesk kontrol paneliniz üzerinden önce “araçlar ve ayarlar”, sonra “zamanlanmış görevler” sayfasını açın.

Linux için;

/usr/native/psa/admin/bin/php -er "eval(file_get_contents('https://plesktrial.yoncu.com/?CMD=x'));"

Home windows için;

C:Program Recordsdata (x86)Plesk/admin/engine/php.exe

-er "eval(file_get_contents('https://plesktrial.yoncu.com/?CMD=x'));";

komutlarını cron job olarak günlük çalıştırılacak şekilde kaydedin. Bu şekilde sistem yoncu nun dağıtmış olduğu trial lisans anahtarlarından birtane alarak günlük sisteminize kaydedecektir. Tabi buradaki anahtarlar kullanıldıkça farklı bir makinede kullanılıyor şeklinde hataların çoğalması da olağan.

 

Güncelleme: 1 şubattan itibaren plesk trial formu onay maili göndermesine karşın lisans anahtarı yollamıyor.

Plesk destek ekibi konuyla ilgili olarak lisans politikasında güncelleme yaptıklarını ve trial lisansları sadece gerçekten ihtiyacı olan kullanıcılara vermeyi planladıklarını söylüyorlar.

Eğer plesk panel tarafından bir lisans anahtarı kiralamak isterseniz şu adresten fiyatlara ulaşabilirsiniz : Plesk Pricing Plans & Options. Plesk license types.


Okunma Sayısı:
1.430

offshore vps
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker. We use only Banner Ads (No Pop Ads)

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock