Seo uyumlu içerik nasıl yazılır

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

Posted on

Bu yazıda okuyacağınız başlıklar;

Website positioning Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

 

İnternet sitelerinin son dönemde içerik üretirken dikkate aldığı en önemli kriterlerden biri, search engine optimisation uyumudur. Peki, nedir bu search engine optimisation uyumu?

search engine optimisation uyumu, kurmuş olduğunuz sitenin arama motorunda en üst sıralarda yer alması demektir. Üretmiş olduğunuz bir içeriğin arama motorunda rahat bulunması için search engine optimisation uyumu şarttır. Peki, Google, Yandex gibi arama motorlarıyla nasıl iyi geçinebiliriz? Bunun için bazı alt başlıklar da search engine optimisation uyumlu içerik yöntemlerine göz atalım.

 

Özgün İçerik Üretme

Özgün içerik, her alanda sizi bir adım öne atar. Her şeyin çabucak tüketildiği bir dönemde, standart olan ilgi çekmez. Bu sebepten dolayı kişi farkını ortaya koyması için, herhangi bir yerden kopyala yapıştır bir içerik üretmemelidir. Aynı zamanda bu içeriklerde imla hataları ve yazım yanlışlarına dikkat edilmelidir.

 

Anahtar Kelime

search engine optimisation uyumundaki en önemli kriterlerden biri anahtar kelimedir. Google anahtar kelime konusunda dimension bir hacim belirler. Siz bu hacmin dışına çıkarsanız içeriğiniz search engine optimisation uyumlu olmayabilir. Bu noktada anahtar kelimenin önemi oldukça fazladır, bunun için Google’a ait anahtar kelime planlayıcıları mevcuttur. Google dışında ise SEMrush, Lengthy Tail Professional, KWFinder gibi anahtar kelime planlayıcılar da kullanılabilir. İçerik başlığı, meta açıklaması kısmı ve içerik başlığı anahtar kelime içermelidir. İçerik içinde ise anahtar kelime oranı %2.5 – 3.00 olmalıdır.

 

Seo uyumlu içerik nasıl yazılır

İçeriğin Görüntüsü

İç güzellik her zaman önemlidir fakat bilmediğiniz tanımadığınız birine, bir eşyaya, bir ürüne karşı beyninizde oluşan izlenim çok önemlidir. Bu sebepten dolayı siteye ilk defa giren biri için, ilk saniyelerde bırakılan izlenim en makro seviyede iyi olmalıdır. İçerik sayfasının biçimi dağınık olmamalıdır. Paragraflar düzenli bir şekilde sıralanmalı anahtar kelimelere yer verilmelidir. Bazı görüntüler ve etiketlerle içeriği süsleyebilirsiniz. Görsel optimizasyon kurallarını önemsemeyi de web optimization uyumlu içerik kapsamında unutmamak gerek.

 

 

Doğru ve Yeterli Bilgi

Makale veya içeriklerde alıcının, okuyucunun sitem ettiği en önemli konulardan biri makale veya içeriğin yeterli bilgiye sahip olamamasıdır. Bu konuda yapılabilecek en güzel şey kulaktan dolma bilgiler dışında insanların doğru ve güvenilir elde etmesini sağlamaktır. Konu hakkında yarım veya fazla bilgi kafa karışıklığına yol açabilir. Eğer doğru ve yeterli bilgi vermezseniz, search engine optimisation uyumlu içerik seviyeniz doğrudan düşebilir.

 

İçerik Uzunluğu

Yeterli bilgi kapsamında içerik uzunluğunuz en az 300 kelime olmalıdır. Google daha uzun ve yüksek kaliteli içerikleri öne çıkarır.

 

Meta Açıklama

Meta açıklama içeriğiniz veya makaleniz hakkında sorulacak 5N1K sorularına kısa cevaplar için baş metindir. En gerekli olan kavramlardan biridir. Meta açıklama hedef anahtar kelimeyi kesinlikle içermelidir.

 

URL Bağlantısı Ekleme

Sitenin sürekliliğini etkin kılmak için, yeni içeriklerin alt kısmına eski yazılarınızın linkini, bağlantısını koymak tavsiye edilir. Bu search engine optimisation uyumu sırasında, arama motoruna sitenizi tanıtmak için önemli bir kriterdir.

 

İşte 7 alt başlıkta search engine optimisation uyumlu içerik nasıl hazırlanır onu öğrenmiş olduk. search engine optimisation uyumu bir makale, içerik ve net sitesi için olmazsa olmaz kaidedir.


Okunma Sayısı:
1.476

offshore vps