Whmcs Admin Türkçe Çeviri

Whmcs Türkçe Admin Dil Dosyası V8.x

Posted on

Whmcs Türkçe Admin Dil Dosyası

Whmcs internet hosting otomasyon sistemine ait whmcs Türkçe admin dil dosyasını yazımızda bulabilirsiniz.

Daha önceki Whmcs Türkçe Dil Dosyası yazımızda Whmcs içerik yönetim sistemine ait eksiksiz Türkçe çeviriyi sizler için paylaşmıştık. Gelen talepler sonrasında Whmcs nin admin paneli için gerekli çeviriyi de tamamladığımızı ve sizinle paylaşacağımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Yine daha önce belirttiğimiz gibi Whmcs normalde Türkçe dil destekliyor fakat Türkçe için varsayılan olarak gelen dil dosyalarının ne yazıkki yarısı eksik. Sadece admin paneli için olan çevirinin 5500 küsür satırdan oluştuğunu düşününce eksik kısımlar bir hayli fazla ve bu kadar çeviriyi hazırlamak yorucu bir işlem. Dolayısıyla Ayzeta için hazırladığımız Whmcs Türkçe admin dil dosyasını da buradan sizlerle paylaşıyoruz.

 

Whmcs Admin Türkçe Çeviri
Whmcs Admin Türkçe Çeviri

Whmcs 8.x serisi (son sürüm) için admin Türkçe dil dosyasını aşağıdan indirebilirsiniz.

WhmcsTürkçeAdmin8x

Çeviri eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olup içerisinde hiç bir şekilde reklam vb. yer almamaktadır.

Yine önceki yazımızı okumamış arkadaşlar için kısa ve önemli bir dipnot;

Sisteminize yüklemek için zipten çıkardığınız turkish.php dosyasını public_html altında whmcs admin klasörünüzün içerisindeki lang klasörüne direk olarak yükleyebilirsiniz. Yalnız bu şekilde yüklediğinizde Whmcs de yapacağınız güncelleştirmelerde çeviriler silinecektir. Bu yüzden measurement tavsiyemiz admin klasörünüzün içerisindeki lang klasörünün içerisine “overrides” adında bir klasör oluşturmanız ve turkish.php dosyasını bu dizine yüklemenizdir. Bu şekilde güncelleştirmelerden sonra çevirileriniz kaybolmayacak.

Overrides hakkında daha fazla bilgiye whmcs nin geliştirici dökümanlarından ulaşabilirsiniz: https://developers.whmcs.com/languages/overrides/

Whmcs nin gelecek sürümleri içinde çevirileri sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ek olarak Whmcs nin eposta şablonlarının Türkçe çevirisini de yakında yine buradan sizlerle paylaşacağız.

Sormak istediğiniz soruları veya diğer taleplerinizi konu altından bizlere yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

Whmcs Türkçe dil dosyası için: Whmcs Türkçe Dil Dosyası – TurkCoder.NET

Whmcs Türkçe e-posta şablonları için: Whmcs Türkçe Mail Şablonları – TurkCoder.NET


Okunma Sayısı:
3.805

offshore vps